370. Peruka - pomysł na szybką metamorfozę
Peruka to już nie tylko ratunek dla wypadających włosów czy sceniczny atrybut aktora. To element, który zyskuje coraz większą popularność wśród makijażystek, cosplayerów oraz osób, które na jakiś czas chcą zmienić swój wygląd. 

Farbowanie, cięcie czy peruka?

Ostatnio odczuwam silną chęć zmiany swojego wyglądu. Po rozmyślaniach na temat makijażu przyszła pora na włosy! Nigdy ich nie farbowałam, a moje cięcia nie są zbyt spektakularne. Chciałabym coś zmienić i myślę o nowym kolorze, ale równocześnie mam obawy przed taką zmianą. Wtedy pomyślałam, że odpowiednim rozwiązaniem może być peruka. Bez obaw mogłabym sprawdzić różne kolory i ocenić, w którym czuję się dobrze, a który definitywnie odpada. Sądzę, że po takich przymiarkach decyzja o tym co zrobić z włosami byłaby o wiele łatwiejsza. 
Jaką perukę wybrać? 

Po podjęciu decyzji o zakupie peruki zostaje jeszcze wybór tej odpowiedniej. Należy się zastanowić w jakim celu potrzebna jest nam peruka, czy ze względów estetycznych, jako przebranie (fashion wigs), dla zabawy, do tutoriali makijażowych czy do noszenia na co dzień. Kolejną kwestią jest jej długość, kolor, wygląd, a także materiał wykonania. Włosy syntetyczne czy naturalne?

Peruki syntetyczne (synthetic wigs) różnią się od peruk naturalnych jakością włosów oraz wyglądem. Jednak przy obecnych możliwościach produkcyjnych różnice te nie muszą być bardzo dostrzegalne (to też zależy od jakości peruki). Należy jednak mieć na uwadze, że w wielu przypadkach peruki syntetyczne nie są raczej przeznaczone do dalszej stylizacji ani modyfikacji. Natomiast peruki z włosów naturalnych są o wiele trwalsze, można je czesać, stylizować oraz modyfikować, ale ich koszt jest o wiele większy. 

Duży wybór peruk (wigs) znajdziecie na stronie UniWigs. Przyznaję, że lubię przeglądać tego typu strony i dopasowywać daną fryzurę pod postać, którą można za jej pomocą odtworzyć. Tworzenie cospleyów i różnego rodzaju przebieranki to poniekąd moje małe, niespełnione dotąd marzenie ;)

White Blonde Long Wavy Synthetic Wig można stworzyć zarówno przebranie za Daenerys z Gry o Tron, jak i Elsy z Krainy Lodu.  Czarna peruka sprawdzi się przy cospleyu Yennefer z Wiedźmina, a po chwili może pozwolić na przemianę w Wonder Woman. Natoiast Harley Queen i Joker to duet idealny. Wystarczy tylko wykonać charakterystyczny makijaż i postarać się o zielone włosy oraz blond z kolorowymi końcówkami.


 

Przypominajka! ♥ 

Sesja zdjęciowa - Cosplay Sakura Haruno 
To właśnie dzięki peruce moja modelka mogła się dopasować i wcielić w postać Sakury z uniwersum Naruto. 

Źróło grafik:

[1] Photo by Yoann Boyer on Unsplash
[2] Photo by Josh Maddocks on Unsplash 
A Ty za jaką postać chętnie byś się przebrała? ;) 

7 komentarzy

 1. Czasami peruka się przydaje, póki co, nie czuję takiej potrzeby :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Peruki są super do zdjęć :) Szybko i łatwo można zmienić na chwilę saój wygląd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybrałabym Daenerys z Gry o Tron ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Póki co, chyba nie czuję potrzeby, abym miała kupować perukę, bo moje włosy mi się podobają i wracam do swojego naturalnego koloru.
  Ale np. do przebrania na Halloween... to czemu i nie! Ja kiedyś miałam doczepy na spinkach, zbliżone jak najbardziej do mojego (wtedy) koloru włosów, ale to stare czasy, jeszcze szkolne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś przymierzałam peruki, ale nie kupowałam. W sumie fajna sprawa na szybką i nie stałą metamorfozę.

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za Twój komentarz!
*Gdy mam czas, to odwiedzam komentujące osoby.
*Jeśli prowadzisz bloga, to wierzę, że potrafisz napisać więcej niż dwa słowa ;)
*Obserwujesz? Poinformuj! Wtedy szybciej do Ciebie trafię :)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.