369. Design Cap - program do tworzenia grafikUmiejętność tworzenia grafik w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Na szczęście dzięki programom do projektowania proces ten staje się bardzo prosty, a nawet przyjemny. W dzisiejszym poście pokażę Wam Design Cap - narzędzie do projektowania efektywnych projektów dla firmy, mediów społecznościowych, różnych  wydarzeń i nie tylko. 


DESIGN CAP - program do projektowania graficznego

Design Cap to program do projektowania graficznego. Znajdziecie w nim wiele kategorii oraz szablonów. Program w łatwy i szybki sposób pomoże na stworzenie m.in.: plakatów, infografik, ulotek, reklam na Facebook, menu, grafik na media społecznościowe i wiele, wiele więcej.  

Obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Design Cap póki co nie jest dostępny w języku polskim, ale nie powinno to stanowić żadnego problemu. Jeśli jednak potrzebujecie go w wersji polskojęzycznej, to można skorzystać z automatycznego tłumaczenia w Google Chrome. 
DESIGN CAP - projektowanie 

Jak już wspomniałam - projektowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Korzystałam z gotowych szablonów i starałam się je dostosować. Od razu spodobały mi się dostępne tła oraz wyselekcjonowane zdjęcia. Dzięki temu bardzo szybko znalazłam interesujący mnie obraz i dostosowałam go do swojego projektu. Swój projekt można zapisać w kilku formatach oraz rozmiarach. Program posiada bogatą bibliotekę zdjęć. Spodobało mi się pogrupowanie jej na różne kategorie. Zdjęcia są naprawdę bardzo ładne i dobrze wyselekcjonowane. Oprócz tego dostępna jest też wyszukiwarka obrazów. Na zdjęcia można dodatkowo nałożyć filtry oraz dostosować niektóre parametry. 


Ciekawą opcją, która zwróciła moją uwagę są gotowe moduły. Przydadzą się zapewne przy niektórych prezentacjach, broszurach oraz infografikach. Wystarczy jeden klik, zmiana treści i gotowe. 


Kolejną ciekawą funkcją (której nie kojarzę z innych programów) jest tworzenie map. Na mapach można umieścić przeróżne informacje oraz dane liczbowe. Oprócz tego dostępne są też estetyczne wykresy oraz diagramy. 


DESIGN CAP - moje projekty 

Stworzyłam na szybko parę grafik, których zrobienie zajęło mi dosłownie kilka sekund. 
DESIGN CAP - recenzja 

Design Cap przypomina mi inny popularny program do tworzenia grafik, ale równocześnie wnosi coś nowego do procesu twórczego. Podobają mi się gotowe szablony, możliwość zmiany tła, wyselekcjonowane zdjęcia oraz grafiki, a także mapy i gotowe moduły. Projektowanie w tym programie sprawiło mi wiele frajdy i pozwoliło zaoszczędzić czas. Jeżeli szukacie programu, w którym można łatwo i szybko tworzyć grafiki oraz różne projekty, to jak najbardziej polecam Wam Design Cap. 

Mój Instagram: @adazet 


Korzystacie z programów do tworzenia grafik? 

2 komentarze

  1. Nie znałam tego programu. Znam jedynie podobny program Canva. Muszę przypatrzeć się temu programowi bliżej ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Praktycznie zawsze korzystam po prostu ze starego, dobrego Photoshopa, a tego nie znałam, jakaś nowość, więc sprawdzę :)

    Pozdrawiam serdecznie :)
    Ewelina

    OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za Twój komentarz!
*Gdy mam czas, to odwiedzam komentujące osoby.
*Jeśli prowadzisz bloga, to wierzę, że potrafisz napisać więcej niż dwa słowa ;)
*Obserwujesz? Poinformuj! Wtedy szybciej do Ciebie trafię :)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.