229. GALERIA: Biało-czarny fotoreportaż z Torunia


Ostatnio miałam za zadanie stworzyć fotoreportaż w Toruniu. Przyznaję, że byłam sceptycznie nastawiona do tego wyzwania. Nie miałam pojęcia od czego zacząć fotografowanie, aby swoimi zdjęciami opowiedzieć historię. Skupiłam się na ludziach, którzy swoimi zachowaniami, gestami wyróżniali się w jakiś sposób. Całość złączyłam poprzez sposób obróbki. Czarno-białe fotografie mają swój niepowtarzalny klimat. 


Często mam okazję przechodzić przez toruńską Starówkę i mijać tłumy przechodniów, ale przez fotograficzną zabawę udało mi się zobaczyć to, co kiedyś umknęłoby mojej uwadze. Starsi ludzie, dzieci bawiące się z gołębiami, motocykliści jedzący gofry, uliczni grajkowie. Każdy człowiek na swój sposób ciekawy i niepowtarzalny.***
Po czarno-białej fotorelacji zapraszam Cię na mój Instagram utrzymywany w zupełnie innej kolorystyce ;) Znajdziesz tam pomysły na proste stylizacje i kreatywne ujęcia. Byłeś/aś kiedyś w Toruniu? Co spodobało Ci się w tym mieście?:)

9 komentarzy

 1. Byłam kiedyś w Toruniu,ale przejazdem i to nad ranem,więc tak na prawdę nie wiele było wtedy widać ;( Jednak próbowałam zrobić kiedyś (jeszcze za czasów posiadania cyfrówki) podobny projekt na swoim terenie,czyli rzeszowskiej starówce i powiem Ci,że to na prawdę trudne zadanie. Najbardziej krępowałam się fotografować obcych ludzi,obawiałam się ich reakcji w sytuacji gdyby zauważyli,że robię im zdjęcia i w ogóle czułam się z tym mało komfortowo. Teraz mam wprawdzie większe doświadczenie w fotografii i obycie z ludźmi przed aparatem,ale chyba mimo wszystko nie odważyłam bym się tego powtórzyć (no chyba,że mi ktoś podaruje obiektyw z ogniskową min.200mm hahha) :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkam w Toruniu, po lewej stronie Wisły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy w toruniu nie byłam, bardzo żałuję. Uwielbiam takie czanobiałe reportaże. Dzięki temu, że brak kolorów na zdjęciu, bardziej możemy skupić się na emocjach, wydarzeniach, które dzieją się na zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo klimatyczne zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Toruniu jeszcze niestety nigdy nie byłam, uwielbiam czarno białe fotografie, zgadzam się z Tobą są bardzo klimatyczne :) Reportaż jak dla mnie bardzo udany! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety chyba nigdy w Toruniu nie byłam. Ładne ujęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. w Toruniu jeszcze nie byłam, ale z chęcią bym się wybrała :)
  Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. uwielbiam toruń:) niezwykle klimatyczne miasto:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czarno-białe zdjęcia są niezwykle klimatyczne. Niby robione w tych czasach, a wydaje się jakby niosły jakąś historię z ... kiedyś :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za Twój komentarz!
*Gdy mam czas, to odwiedzam komentujące osoby.
*Jeśli prowadzisz bloga, to wierzę, że potrafisz napisać więcej niż dwa słowa ;)
*Obserwujesz? Poinformuj! Wtedy szybciej do Ciebie trafię :)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.