229. GALERIA: Biało-czarny fotoreportaż z Torunia


Ostatnio miałam za zadanie stworzyć fotoreportaż w Toruniu. Przyznaję, że byłam sceptycznie nastawiona do tego wyzwania. Nie miałam pojęcia od czego zacząć fotografowanie, aby swoimi zdjęciami opowiedzieć historię. Skupiłam się na ludziach, którzy swoimi zachowaniami, gestami wyróżniali się w jakiś sposób. Całość złączyłam poprzez sposób obróbki. Czarno-białe fotografie mają swój niepowtarzalny klimat. 


Często mam okazję przechodzić przez toruńską Starówkę i mijać tłumy przechodniów, ale przez fotograficzną zabawę udało mi się zobaczyć to, co kiedyś umknęłoby mojej uwadze. Starsi ludzie, dzieci bawiące się z gołębiami, motocykliści jedzący gofry, uliczni grajkowie. Każdy człowiek na swój sposób ciekawy i niepowtarzalny.***
Po czarno-białej fotorelacji zapraszam Cię na mój Instagram utrzymywany w zupełnie innej kolorystyce ;) Znajdziesz tam pomysły na proste stylizacje i kreatywne ujęcia. Byłeś/aś kiedyś w Toruniu? Co spodobało Ci się w tym mieście?:)

9 komentarzy

 1. Byłam kiedyś w Toruniu,ale przejazdem i to nad ranem,więc tak na prawdę nie wiele było wtedy widać ;( Jednak próbowałam zrobić kiedyś (jeszcze za czasów posiadania cyfrówki) podobny projekt na swoim terenie,czyli rzeszowskiej starówce i powiem Ci,że to na prawdę trudne zadanie. Najbardziej krępowałam się fotografować obcych ludzi,obawiałam się ich reakcji w sytuacji gdyby zauważyli,że robię im zdjęcia i w ogóle czułam się z tym mało komfortowo. Teraz mam wprawdzie większe doświadczenie w fotografii i obycie z ludźmi przed aparatem,ale chyba mimo wszystko nie odważyłam bym się tego powtórzyć (no chyba,że mi ktoś podaruje obiektyw z ogniskową min.200mm hahha) :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkam w Toruniu, po lewej stronie Wisły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy w toruniu nie byłam, bardzo żałuję. Uwielbiam takie czanobiałe reportaże. Dzięki temu, że brak kolorów na zdjęciu, bardziej możemy skupić się na emocjach, wydarzeniach, które dzieją się na zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Toruniu jeszcze niestety nigdy nie byłam, uwielbiam czarno białe fotografie, zgadzam się z Tobą są bardzo klimatyczne :) Reportaż jak dla mnie bardzo udany! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety chyba nigdy w Toruniu nie byłam. Ładne ujęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w Toruniu jeszcze nie byłam, ale z chęcią bym się wybrała :)
  Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. uwielbiam toruń:) niezwykle klimatyczne miasto:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czarno-białe zdjęcia są niezwykle klimatyczne. Niby robione w tych czasach, a wydaje się jakby niosły jakąś historię z ... kiedyś :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuję za Twój komentarz!
*Gdy mam czas, to odwiedzam komentujące osoby.
*Jeśli prowadzisz bloga, to wierzę, że potrafisz napisać więcej niż dwa słowa ;)
*Obserwujesz? Poinformuj! Wtedy szybciej do Ciebie trafię :)